Kako lahko podjetje pridobi vavčer in kateri vavčerji so na voljo
Program vavčerjev, ki jih razpisuje Slovenski podjetniški sklad, mikro, malim in srednjim podjetjem ter zadrugam omogoča bistveno poenostavljen dostop do sofinanciranja posameznih storitev, s pomočjo katerih lahko podjetja krepijo svojo konkurenčnost in kompetence. Podjetja lahko hitro in na enostaven način prejmejo vavčerje za različne vsebine, dodatna prednost za podjetja pa je, da ni rokov za oddajo vloge, vavčerji bodo na voljo skozi vse leto.
Podjetja lahko iz posameznega odobrenega vavčerja pridobijo sofinanciranje v višini 60 %. Najvišja vrednost, ki jo podjetje lahko pridobi za posamezni vavčer, je manjša od 10.000 evrov, skupna višina vavčerjev, ki jih podjetje lahko koristi, pa znaša največ 30.000 evrov na leto. Mikro, malim in srednjim podjetjem je za pripravo vloge na voljo brezplačna pomoč na Slovenskih poslovnih točkah – SPOT.
Postopek pridobitve vavčerjev:
Vir: Slovenski podjetniški sklad
Kateri Vavčerji so trenutno na voljo (na dan 29. maj 2019)?
S klikom na povezavo pri posameznem vavčerju so na voljo vse potrebne zahteve za pridobitev posameznega vavčerja (pozivna dokumentacija), pogoji za pridobitev vavčerja, roki, vzorci obrazcev, pogodb, zahtevkov za izplačilo, najpogostejša vprašanja in odgovori ter ostale potrebne informacije).
Vavčer za kibernetsko varnost. Namen vavčerja je spodbuditi MSP k zagotavljanju povečanja kibernetske varnosti, s čimer se bo povečala njihova konkurenčnost, dodana vrednost oz. prihodki od prodaje.
Vavčer za skupinske predstavitve slovenskega gospodarstva na sejmih v tujini. Namen vavčerja je spodbuditi MSP k udeležbi na organiziranih skupinskih predstavitvah slovenskega gospodarstva na sejmih v tujini.
Vavčer za udeležbo v gospodarskih delegacijah v tujino. Namen vavčerja je spodbuditi podjetja k udeležbi v izhodnih gospodarskih delegacijah (vključno z B2B srečanji s podjetji).
Vavčer za udeležbe na mednarodnih forumih. Namen vavčerja je spodbuditi MSP k aktivni udeležbi na mednarodnih forumih v tujini.
Vavčer za tržne raziskave tujih trgov. Namen vavčerja je spodbuditi MSP k izdelavi tržnih raziskav tujih trgov, da proučijo možnosti za prodor novih ali obstoječih izdelkov/storitev na tuj trg, širitve oz. diverzifikacije svojega poslovanja na tujih trgih.
Vavčer za statusno preoblikovanje družb. Namen in cilj vavčerja je spodbuditi MSP iz tega javnega poziva k statusnemu preoblikovanju: – samostojnega podjetnika posameznika v kapitalsko družbo, – delniške družbe v družbo z omejeno odgovornostjo ali obratno ali – zadruge v gospodarsko družbo ali obratno, z namenom pozitivnega vpliva na možnosti povečanja njihove konkurenčnosti, dodane vrednosti oz. prihodkov od prodaje.
Vavčer za digitalni marketing. Namen vavčerja je uvajanje digitalnega marketinga, s čimer se bo povečala njihova konkurenčnost, dodana vrednost oz. prihodki od prodaje.
Vavčer za pripravo digitalne strategije. Namen vavčerja je spodbuditi ciljne skupine k pripravi digitalne strategije z namenom digitalne transformacije podjetij.
Vavčer za dvig digitalnih kompetenc. Namen vavčerja je spodbuditi ciljne skupine k zagotovitvi ustreznih znanj zaposlenih vodstvenega kadra za ključna področja digitalizacije.
Vavčer za certifikate kakovosti. Namen vavčerja je dvigniti kakovost poslovanja ali izdelkov in storitev ter s tem povečati konkurenčnost podjetij.
Vavčer za zaščito intelektualne lastnine. Namen vavčerja je zaščititi intelektualno lastnino MSP in jim s tem pomagati pri poslovanju na trgih, kjer vlada močna konkurenca.
Kdaj je vloga za pridobitev vavčerja popolna?
POPOLNA VLOGA = PRIJAVNI OBRAZEC + IZJAVA PRIJAVITELJA + PRILOGE
Podatki o prijavitelju: Naziv prijavitelja, naslov sedeža (ulica, kraj, pošta, občina, programsko območje), matična in davčna številka, oseba pooblaščena za zastopanje, kontaktni podatki prijavitelja, št. TRR, osnovna dejavnost (SKD), velikost podjetja, št. zaposlenih na dan oddaje vloge, spletna stran in elektronski naslov,…
Predstavitev projekta: Razlogi za pridobitev vavčerja (npr. za pridobitev certifikata), vpliv tega na konkurenčnost prijavitelja
Izbor zunanjega izvajalca: Seznam zunanjih izvajalcev od katerih je podjetje pridobilo tri ponudbe (ponudbe je potrebno tudi priložiti), navedba izbranega zunanjega izvajalca in utemeljitev izbire, obrazložitev izbora zunanjega izvajalca v primeru, da predložitev treh ponudb ni možna.
IDENTIFIKACIJA PODPISNIKA POGODBE
Za zagotavljanje potrebne identifikacije podpisnika pogodbe bodo prijaviteljem na voljo naslednje tri možnosti :
- podpis pogodbe lahko opravite osebno na sedežu SPS
- overitev podpisa pogodbe na UE
- Identifikacija podpisa pogodbe na SPOT Svetovanje
Podjetniška svetovalka Mellanie Grudniik
Projekt je sofinanciran s pomočjo Evropskega sklada za regionalni razvoj, Ministrstva za gospodarski razvoj ter SPIRIT Slovenija, javna agencija