5. modul: 💸Poslovna simulacija: Odkrivanje financ in igra Playing Lean

Na 5. in hkrati zadnjem modulu Poletne podjetniške šole z AI🚀 pa smo se preizkusili v igranju zahtevne podjetniške namizne igre Playing Lean.
Cilj igre je, da posameno podjetje poskuša svoj izdelek čim prej spraviti na svetovni trg, pri tem pa se sooča s številnimi izzivi in ovirami, s katerimi se podjetniki srečujejo tudi v resničnem svetu. Prvo “podjetje”, ki mu uspe prodreti na svetovni trg zmaga. Igra je navidezno dokaj preprosta, a zahteva veliko zbranosti in uspešno strategijo, ki je ključ do zmage nad ostalimi. Po drugi strani pa je tudi zelo poučna, saj se lahko vsak zave svojih napak in jih tekom igre popravi, naučena lekcija pa mu ostane za vedno 😍🎲⏳.
To podjetniško igro smo igrali približo 3 ure, drugače pa se jo lahko igra tudi do 8 ur 🤯.

V popoldanskem delu pa smo se učili kako z uporabo AI generirati slike in zamenjavo obraza. Ta del je bil precej zabaven, saj se je lahko vsak generiral kot super junak ali kakšno mitološko bitje 😜👽🐱🏍.
Poleg tega pa smo se učili, kako s pomočjo Chat-a GPT izračunati idealno ceno svojega produkta. Naučili smo se:
- kako nam lahko CHAT GPT pomaga pri razumevanju prihodkov in stroškov 💰📈📉,
- kako izračunati lastno ali stroškovno ceno in polno lastno ceno 📍💵,
- ter kako izračunati ciljno prodajno ceno 💸💸.
Tako se je poletna podjetniška šola končala, vsak udeleženec pa je od nje poleg diplome odnesel obilo neprecenljivega znanja o podjetništvu, ki ga bo lahko zdaj prenesel v svoje življenje.
Med obema deloma predavnja smo še zadnjič imeli odlično kosilo, ki je dodatno okrepilo naše sive celice po napeti igri. Prav tako, pa je bil zjutraj na voljo še zajtrk,in sicer rogljički ter sadje, kar je udeležence še bolj spodbudilo k pozitivnem vzdušju in produktivnosti.
Udeleženci so vsak dan prejeli tudi gradivo za posamezen modul ter tudi posebej AI gradivo vključno s pozivi – prompti, manjkala pa ni niti domača naloga, s pomočjo katere so se doma urili v osvojenem znanju ter uporabi AI orodij.
Kot celotna podjetniška šola z AI🚀, je tudi 3. modul potekal pod pokroviteljstvom Občine Domžale, ki s finančnimi sredstvi podpira razvoj podjetnosti v zibelki podjetništva.

